Patyczki do szaszłyków i patyczki do lodowych przekąsek powinny być w każdym domku.

Posted on 03/07/2017 9:28am

Lody kocha prawie każdy. Wcale nie ma konieczności mieć wyjątkowej maszynki, aby przyrządzić w domu dobre lody w wielu smakach ze świeżych owoców.

świeżo przyżądzone szaszłyki
Author: Ivana Sokolović
Source: http://www.flickr.com
Na ogół, z braku czasu, lub po prostu z lenistwa lody kupujemy w spożywczym sklepie, bądź lodziarni. Domowe lody są tymczasem o wiele lepsze i smaczniejsze. Wytwórnię lodów w prywatnym mieszkaniu może posiadać każdy. Przepis na lody jest łatwy. Wystarczy mieć rozdrabniacz, albo blender, mleko, bądź ubitą śmietanę, wodę, opcjonalnie cukier i akcesoria w formie świeżych owoców, laskę wanilii, dwie łyżeczki kakao, parę kostek czekolady, albo szczyptę orzechów. Dodatki są zależne od słabości domowników.
Przygotowując je samodzielnie mamy pełne przekonanie, że wszystkie składniki są świeże. Nie dołączamy do lodów własnej roboty żadnych polepszaczy w formie sztucznych barwników i konserwantów, jakie są wszechobecne w lodach masowej produkcji. Jednostki dbające o figurę powinny przyrządzić sorbet, czyli po prostu złączyć wodę ze świeżymi owocami i ją zmiksować. Sorbet wytwarzamy podobnie jak normalne lody, pomijamy jednakże mleko, śmietanę, albo jogurt i redukujemy wielkość wody, ażeby masa nie była zbyt wodnista. Do produkcji lodów prywatnej produkcji przydadzą nam się patyczki do lodów. Dzieci najchętniej jedzą lody na patyku.
Podobnie bezproblemowe do przygotowania jak lody, są szaszłyki.

Smakują wyśmienicie nie tylko z grilla. Jeśli szykujemy przyjęcie z grillem powinniśmy dbać nie tylko o pokarmy, ale również o właściwy design stołu. Najlepszym rozstrzygnięciem okaże się podanie gościom szaszłyków. Zadbajmy o to, żeby były one apetyczne i barwne. Dla mięsożerców kombinacja drobiu i barwnych warzyw okaże się olśniewającym pokarmem. W takim wypadku nie jest konieczna surówka, gdyż cały, zdrowy komplet jest nałożony na patyczki do szaszłyków. Możesz je znaleźć tutaj strona z patyczkami do szaszłyków.
Specjalne szaszłyki musimy przyrządzić dla gości, którzy nie jadają mięsa. Musimy brać pod uwagę również smaki dzieci bawiących na przyjęciu. Dania z samych jarzyn i owoców również będą wyśmienite. W takim przyjęciu ogrodowym nie chodzi wyłącznie o pożywienie, ważne jest, bycie razem.

Tags: ogród, dom, lody