Mikroskopowe badanie kropli krwi

Posted on 07/07/2017 9:29am

Badanie kropli krwi to technika badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, zwanej homeostazą. Wymogiem stabilności organizmu jest podtrzymanie parametrów jego krwi na właściwym poziomie. Początki wykorzystywania tej metody datuje się na początek zeszłego wieku, kiedy w obrazie mikroskopowym monitorowano krew pod kątem obecności krętków bladych we krwi, znamionujących o zachorowaniu na syfilis.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/kontakt.html
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Od tamtej pory technologia optyczna umożliwia uzyskiwanie lepszych a także wyraźniejszych powiększeń, kamera cyfrowa zamontowana na osi optycznej mikroskopu, przesyła na bieżąco obraz pobranej krwi na monitor komputera umożliwiając wykonywanie zdjęć preparatu, a wręcz rejestrację obrazów przemieszczających się erytrocytów, leukocytów, i innych składników żywej krwi, jak też elementów niepożądanych.

Przebieg badania. Kropla krwi z nakłutej opuszki palca nanoszona zostaje na szkiełko i po stosownym przygotowaniu oglądana jest pod mikroskopem. W trakcie przeprowadzanej analizy krwi, zainteresowany ma możność obserwacji swojej krwi na ekranie komputera. W jaki sposób przyszykować się do badania? Co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed testem nie można spożywać alkoholu. W dniu analizy nie pijemy kawy naturalnej zaś 2 godziny przed badaniem nie spożywamy posiłku. Ok. 30 minut przed badaniem wypijamy ok. pół litra płynu. Analiza żywej kropli krwi to niezwyczajna możność obejrzenia tego, co kryje się wewnątrz nas, a także z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

Analiza żywej kropli krwi może naprowadzać na między innymi: obecność pasożytów w organizmie. W czasie analizy krwi możemy dostrzec przeciwciała zaświadczające o istnieniu w organizmie jaj pasożytów - analiza zdrowej kropli krwi. Dzięki mikroskopowej interpretacji w jasnym polu widzenia wykrywalna może być obecność drożdżaków. W próbce widoczne są zarówno pojedyncze grzyby, jak również całe ich kolonie. Agregacja erytrocytów może wskazywać na zakwaszenie krwi.badanie krwi
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Przyczyną może być dieta wysoko tłuszczowa, konsumowanie smażonych potraw oraz żywności wysoko przetworzonej, białego pieczywa, gazowanych napojów, kawy, dużych ilości mięsa a także środków chemicznych serii E - spulchniaczy, wzmacniaczy smaku, stabilizatorów. Zakwaszenie może być także konsekwencją nadmiaru przyjmowanych lekarstw, palenia tytoniu, nadużywania alkoholu. Krew o zbyt kwaśnym odczynie obniża odporność organizmu i jednocześnie tworzy środowisko korzystne do rozwoju drobnoustrojów, co zwiększa zapadalność na rozmaite choroby.

Tags: choroby, leki, badanie, preparat, pasożyty