Dobrze się czujemy, kiedy regularnie dbamy o zdrowie i ciało

Posted on 30/06/2017 7:31am

Dbałość o dobre samopoczucie to nie wyłącznie przesiadywanie w gabinetach odnowy biologicznej. Należy także zatroszczyć się o swą figurę.


Aktywność fizyczna to dziedzina, jaka jest coraz częściej ceniona przez seniorów oraz ludzi prowadzących siedzący styl życia.


I prawidłowo, ponieważ liczne badania naukowe wskazują na fakt, iż ci, co się ruszają żyją dłużej a także są zdrowsi. Aktywność fizyczna bowiem obniża pułap subiektywnego stresu, niweluje problemy związane z bezsennością, poprawia krążenie krwi, zmniejsza ryzyko zawału oraz cukrzycy. Aktywności ruchowe zatem to samo zdrowie. Starczy 30 minut na dobę, aby poczuć poprawę samopoczucia. Aktywność ruchowa spowalnia także procesy starzenia się. Wyjątkowo ważna jest zatem dla ludzi w podeszłym wieku, którym systematyczne ćwiczenia dają siłę do wykonywania czynności dnia codziennego. Jeśli wybierzemy sport, który ćwiczy się z innymi osobami, prócz zdrowia, poprawimy umiejętności społeczne - warto przeczytać.


zabiegi
Author: Ghislain Berger
Source: http://www.flickr.com


Jest jeszcze jeden aspekt troski o ciało, aspekt kosmetyczny. Należy pamiętać by każdego dnia wcierać w skórę ciała kosmetyki silnie nawilżające, aby nasza skóra była jędrna i piękna. Najkorzystniej wybierać do tego celu kosmetyki zawierające jak najwięcej substancji naturalnych. Zatroszczmy się szczególnie silnie o skórę twarzy. Wybierzmy rodzaj kremu do typu skóry. Dbanie o zdrowie to także dawanie sobie czasu na odpoczynek. Najkorzystniej, aby nikt nam wtedy nie zawracał głowy. Tylko wtedy możemy szczegółowo zająć się własnym ciałem, a pośrednio psychiką. Wykreujmy sobie klimat dla wypoczynku otaczając się wonnościami przykładowo świeczkami zapachowymi albo wonnymi olejkami - sprawdź jak pogodzić urodę i zdrowie.
Dobrze wtedy zrobić sobie porządny peeling po umyciu się, a potem natrzeć się balsamem.


Dbanie o ciało to ćwiczenia oraz zabiegi upiększające. Jeśli zadbamy o obie sprawy, będziemy zdrowi.

Tags: twarz, relaks, sport, olej, ciała